
Takže pokračujeme :) Tady jsou knížky za měsíc březen, snad se mi konečně podaří překročit tu zakletou pětku, kterou stále ne a ne pokořit :D První vedenou knížku (Kladivo na čarodějnice) jsem začala číst ještě v průběhu února, ale dočetla jsem ji až včera. Konec zbytečným kecům, tady to je:
1) Kladivo na čarodějnice

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Tohle byla tak trochu sázka na jistotu :) Kladivo jsem už kdysi četla, a už tehdy se mi opravdu líbilo. K opětovnému přečtení jsem se rozhodla díky filmu, který mi tuto knížku znovu připomněl :)¨
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným)
Zaslepená víra
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Bojovat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl/a být.
Ztotožnila? To si nejsem tak docela jistá, ale rozhodně nejsilnější a psychologicky nejprokreslenější postavou tohoto románu je děkan Lautner. Jeho odvaha v boji proti nespravedlivým obvinním inkvizitorů je přinejmenším obdivuhodná. O to víc, že jeho postava je částečně převzata ze skutečných událostí.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivim.
Kladivo na čarodějnice je zajímavé především svým realistickým vykreslením tehdejší doby. Některé části knihy jsou převzaty z dokumentů zachycujících skutečné události .
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Negativum vidím hlavně v tom, že proti těmto procesům nikdo nic nepodnikl. I ti, kteří věděli, že je něco špatně, raději mlčeli.
Kladivo na čaroděnice mám právě rozečtené, je to velmi složité štění, právě proto, že je to realistické. Myslím si, že jsi to vystihla velmi přesně.